Twoja ostatnia wizyta: Dzisiaj jest piątek, 25 lipca 2014, 12:22

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Test Szondiego
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ostatnio mój psycholog zrobił mi test Szondiego, na nastepnym spotkaniu nastąpiło długie omawianie wyników owego testu, które były bardzo dołujące i bardzo mnie w środku duszy "obciążyły", z częścią wyników się zgadzałam, jednak część w ogóle nie mówiła o mnie, jednak psycholog twierdził, że jest to najlepszy test jaki zna i jego wyniki traktuje jak prawdę objawioną, co mnie oczywiście bardziej zdołowało.

Jednak dzisiaj poczytałam na necie troche o tym teście i znalazłam informacje, że ten test był stosowany w latach 60tych i szybko przeszedł do histroii z powodu małej trafności wyników.
Czy ktoś z was miał do czynienia z tym testem i jaką ma opinię.
Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy psycholog powinien w pełni wierzyć testom psychologicznym, traktować to jak prawdę objawioną i wmawiać "klientowi" że tak jest i koniec?

Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja mam ogólną opinię do wszystkich testów. Pokazują bardzo uproszczony obraz osoby i żaden poważny psycholog nie oprze się na nich (a na jednym to już w ogóle!). Jeśli jest tak jak piszesz to do jakiegoś szarlatana trafiłaś.

Tytuł: Re: Test Szondiego
Użytkownik
Awatar użytkownika

gatito pisze:
Ostatnio mój psycholog zrobił mi test Szondiego, na nastepnym spotkaniu nastąpiło długie omawianie wyników owego testu, które były bardzo dołujące i bardzo mnie w środku duszy "obciążyły", z częścią wyników się zgadzałam, jednak część w ogóle nie mówiła o mnie, jednak psycholog twierdził, że jest to najlepszy test jaki zna i jego wyniki traktuje jak prawdę objawioną, co mnie oczywiście bardziej zdołowało.

Jednak dzisiaj poczytałam na necie troche o tym teście i znalazłam informacje, że ten test był stosowany w latach 60tych i szybko przeszedł do histroii z powodu małej trafności wyników.
Czy ktoś z was miał do czynienia z tym testem i jaką ma opinię.
Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy psycholog powinien w pełni wierzyć testom psychologicznym, traktować to jak prawdę objawioną i wmawiać "klientowi" że tak jest i koniec?

takich niedorozwojów powinno się wieszać, każdy normalny człowiek po pierwszym roku psychologii wie, że testy sągówno warte i służa co najwyzej do pisania magisterki, ewentualnie do jakichś uproszczeń..
nie wiem, może się źle zrozumieliscie, bo czasami faktycznie jest tak, że czlwoiek z zewątrz potrafi wiecej o nas powiedziec niz my sami.. ale mimo wszystko jesli chce to powiedziec na podstawie jakiegoś "testu" to znaczy że powinien pracować w urzędzie skarbowym i wypelniac papierki a nie z ludźmi, ktorzy idąc do niego mają nadzieje spotkac czlowieka a nie uposledzona maszynke do testow

Użytkownik
Awatar użytkownika

testów było kilka, takich zwykłych co się odpowiada na pytania,

ale psycholog opierał się głównie na teście Szondiego, gdyż to jest test projekcyjny, i jak mówi nie ma w nim możliwości oszukiwania
ale teraz już trochę nabrałam do tego dystansu i mam swoje zdanie, bo po tej wizycie to byłam normalnie zdołowana

Użytkownik
Awatar użytkownika

aż sobie poczytalem o tym teście.. i jestem jeszcze bardziej zniesmaczony niz bylem...
a przy okazji mam jeszcze pytanie - te twarze co Ci pokazwyal byly mieszane czy jednej płci?

Użytkownik
Awatar użytkownika

Bylam badana testem Kocha i testem zdan niedokonczonych...wyszla cala prawda niestety....tylko co z tym dalej robic...Postawiono diagnoze...i co dalej, jak to wyleczyc...zebys byl kochany...Jak pogodzic sie z tym ze nie jestes kochany tak jakbys chcial...

Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą osobę, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi

Użytkownik
Awatar użytkownika

te twarze byłej różnej płci, jak pózniej wyczytałam były to twarze osób cierpiących na różne choroby lub zaburzenia psychiczne
Szondi wychodził z założenia że zawsze podświadomie wybieramy ludzi podobnych do siebie (nie w sensie wyglądu tylko osobowości, predyspozycji, zaburzeń psychicznych itp.)

Użytkownik
Awatar użytkownika

Szondi Maracje

Użytkownik
Awatar użytkownika

szndi na pewno, gorzej z kolesiami ktorzy go nie czaja a sie na niego powołują

Użytkownik
Awatar użytkownika

gatito, jak ci zrobiła tez inne testy to widac nie jest taka głupia na jaką wygląda.
niestey o to chodzi u psychologa na terapi zeby odnajdywac to co nas męczy a z czego sobie sprawy nie zdajemy. i to nas najpierw przybija, a potem to przepracowujemy i jestesmy szczęsliwi.
wiec jak cie te wyniki tak przybiły to moze warto sie jednak nad tym zastanowić
a z psycholożką sie podziel swoimi odczuciami tak jak z nami na forum
ja bym jej dała szanse, a jak po jakimś czasie sie okaze ze jednak gówno z tego wyszło to zmienisz terapeute
ale nie rezygnuj tylko dlatego ze cie cos przybiło, bo niestety o to chodzi w terapi i na początku zawsze przybija

100 % osob ktore pilo wode umarlo... przypadek ? Nie sadze....

Użytkownik
Awatar użytkownika

gatito pisze:

Zdecydowanie nie. Testy są tylko pomocą.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Moderatorzy: wuwu, Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz.